oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Nenudíme se!

Výtvarníci v Křetíně pro dobrou věc  

Přidáno 06.10.2009 - Nenudíme se!

Výstava prací výtvarníků z volného sdružení „Sešlost šestnáct plus mínus" a jejich hostů patří ke koloritu křetínské pouti již po osm posledních let. Kvalitní výtvarná díla, především pak obrazy, ale i restaurovaný historický nábytek, paličkovanou krajku, šperky či nekonformní módní doplňky tak měli o první neděli po svatém Jeronýmu i letos možnost shlédnout všichni pouťoví návštěvníci. A nebylo jich málo. Celý výtěžek z dobrovolného vstupného, dva tisíce sedm set korun, výtvarníci tentokrát věnují na pořízení - jak jinak - výtvarných potřeb pro zdejší základní a mateřskou školu. V minulých letech peníze ze vstupného putovaly kromě pomoci škole v Křetíně například i na opravu střechy či interiéru křetínského farního kostela.

Dobrá vůle vystavujících však tentokráte našla ještě další rozměr svého uplatnění. Všichni zúčastnění výtvarníci se totiž rozhodli darovat každý jednu ze svých cennějších prací do aukce uměleckých děl, kterou organizuje Základní škola a Mateřská škola Pramínek, o.p.s. z Brna-Bystrce. Tato škola se v rámci vzdělávacího programu „Začít spolu" zaměřuje mimo jiné na začleňování dětí se speciálními potřebami, tj. dětí nadprůměrně nadaných nebo naopak dětí s vývojovými poruchami či se zdravotním postižením. Aukce se bude konat ve Společenském centru Bystrc 14. prosince 2009 od 17:00 hodin. Vydražené finanční prostředky budou určeny na zakoupení výukových pomůcek pro žáky Pramínku.

Letos se na výstavě v kulturním domě v Křetíně představili autoři domácí i z různých koutů celé Moravy či z východních Čech: Naďa Cermanová (olejomalba, kresba), Libuše Müllerová (pastel), Iva Vanžurová (paličkovaná krajka, malované hedvábí), Jana Hejlová (pastel), Jana Trantírková (zahradní keramika, olejomalba), Petr Bernard (olejomalba), Josef Langer (olejomalba), Václav Smejkal (olejomalba, grafika), Kamil Petrů (restaurovaný nábytek), Josef Macek (olejomalba) a jako hosté skupiny pak Eva Kopicová (šperk) a Svatava Skryjová (olejomalba, akvarel).

Na výstavě se tak opět podařilo spojit příjemné s užitečným. Poděkování náleží nejen všem vystavujícím, ale i všem štědrým návštěvníkům a také obci Křetín za bezplatné poskytnutí výstavních prostor v kulturním domě.

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu