oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Obecní úřad

PRAVIDLA PRO SBĚR VELKOOBJEMOVÉHO A NEBEZPEČNÉHO ODPADU, ELEKTROODPADU A PNEUMATIK  

Přidáno 17.09.2023 - Obecní úřad

Velkoobjemový odpad:

Skládky od 1.1.2023 razantně zdražily poplatky za uložení velkoobjemového odpadu. Skládky chtějí tímto zdražením příjem tohoto odpadu omezit. Ani druhá možnost - převoz a likvidace velkoobjemu ve spalovně v Brně není levnou záležitostí. Co s tím? Musíme se snažit množství velkoobjemového odpadu co nejvíce snížit, a to hlavně důsledným tříděním.

Jak na to? Je to i na vás...

Velkoobjemový odpad z nábytku nebo zařizovacích předmětů (sprchové kouty apod.) odevzdávejte pouze rozložený nebo rozmontovaný na co nejmenší kusy. Dřevěné kusy nábytku (vč. lamina apod.) odevzdáváme k likvidaci zvlášť, a proto musí být odděleny od čalounění. Police či obývací stěny rozložte na jednotlivé desky. Běžné nábytkové kování ponechané na dřevěných částech nevadí. Pokud si s demontáží nábytku sami opravdu neporadíte, pomohou vám s ní naši obecní pracovníci přímo na místě sběru.
Nevyvážejte také do velkoobjemu věci, které lze zlikvidovat při běžných svozech popelnic. To jsou například pytle se starou obuví a podobně. To není velkoobjemový odpad!

kontejner


Nebezpečný odpad:

Do nebezpečných odpadů z domácností a dílen patří zbytky barev, laků, lepidel, tmelů, ředidel a rozpouštědel, čistících prostředků nebo chemikálií pro provoz a údržbu bazénů. Ze zahradnických potřeb jsou to pesticidy a mořidla. Dále sem patří automobilové prostředky - motorové oleje, autobaterie, brzdové a převodové kapaliny, filtry a nemrznoucí směsi.
Patří sem všechny obaly od výše uvedených odpadů a také zářivky a akumulátory. Odevzdat lze i žárovky klasické, úsporné i LED a staré léky.

Elektroodpad:

Vysloužilé elektro zařízení patří do režimu zpětného odběru a můžete jej obvykle odevzdat v termínech ostatních sběrů (železný šrot, nebezpečný odpad a velkoobjemový odpad), věnujte však vždy pozornost aktuálním informacím k jednotlivým termínům sběru. V nutných případech (a po domluvě) jsme schopní od vás převzít elektroodpad i kdykoliv jindy v průběhu roku.

Pneumatiky:

Pneumatiky rovněž patří do režimu zpětného odběru a lze je odevzdat současně se sběrem nebezpečného odpadu. Zde je zaveden symbolický poplatek na zajištění odvozu pneumatik 20,- Kč/ks za běžnou automobilovou pneumatiku. Za větší typy pneumatik (traktorové apod.) se poplatek dle hmotnosti navyšuje.

 


Upozornění!
Likvidaci stavebního a demoličního odpadu nebo odpadu vzniklého při kompletním vyklízení nemovitostí, si musí každý občan či majitel nemovitosti zajistit individuálně! 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu