oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Dotace

OPRAVA NÁHROBKU RODU DES FOURS WALDERODE (JMK067219/20/OK)  

Přidáno 12.01.2021 - Dotace

deska PPMV 2020

Dotační projekt „Oprava náhrobku rodu Des Fours Walderode" byl realizován v období říjen až prosinec 2020. Předmětem tohoto projektu byla komplexní oprava náhrobku Mramorový kříž pomníku byl přebroušen, vyleštěn a naimpregnován, mramorový sokl byl opatřen základem a vyrovnán a spolu s nápisovou deskou byl rovněž vyčištěn. Na nápisové desce byl obnoven původní latinský text. Obruby hrobu byly přebroušeny, vyrovnány a zpevněny ocelovými nosníky. Kovové zábradlí bylo vyrovnáno a opatřeno novým nátěrem. Zákryt plochy mezi obrubami byl proveden novou žulovou dlažbou. Dlažba je zhotovena z kamene dvou barevných odstínů a obsahuje grafický prvek, který odkazuje na erb rodu Des Fours. Na dlažbe je umístěn nápis DES FOURS WALDERODE z písmen vyřezaných z nerezového plechu.

Realizací projektu bylo dosaženo zlepšení technického stavu objektu v majetku obce a významného zlepšení estetického vzhledu památky místního významu.

Projekt Oprava náhrobku rodu Des Fours Walderode" byl spolufinancován Jihomoravským krajem na základě smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje č. JMK067219/20/OK.


 

foto PPMV - celkový pohled

 

foto PPMV - detail

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu