oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf, zítra Milan.
Obecní úřad

Nová pravidla pro jarní sběry nebezpečného a velkoobjemového odpadu  

Přidáno 04.04.2023 - Obecní úřad

Velkoobjemový odpad:

Z důvodu velkých legislativních změn ohledně odpadového hospodářství v obcích, je vyvíjen tlak na maximální třídění nadále zpracovatelných složek. Nyní se to týká i velkoobjemových odpadů. Navíc ukládání těchto velkoobjemových odpadů na skládce je od 1.1.2023 razantně zdraženo a skládka je ani nechce přijímat. O nic méně však nestojí ani jejich odevzdání ve spalovně v Brně, protože spalovna je musí před energetickým využitím drtit a doprava do Brna je dalším nemalým nákladem, který bychom museli také zaplatit.

Co to znamená pro občany?

Pokud budete chtít při jarních a podzimních sběrech odevzdat velkoobjemový odpad z nábytku, snažte se jej rozložit nebo rozmontovat na co nejmenší kusy. Dřevěné kusy nábytku (vč. lamina apod.) musíme z velkoobjemu vytřídit a budeme je k likvidaci odevzdávat zvlášť. Police či obývací stěny se pokuste rozložit na jednotlivé desky. Pokud si s demontáží nábytku sami opravdu neporadíte, pomohou vám s ní naši obecní pracovníci přímo na místě sběru.

kontejner


Nebezpečný odpad:

Do nebezpečných odpadů patří z domácností a dílen jsou to barvy, laky, lepidla, tmely, ředidla a rozpouštědla, čistící prostředky nebo chemikálie pro provoz a údržbu bazénů. Ze zahradnických potřeb jsou to pesticidy a mořidla. Dále sem patří automobilové prostředky - motorové oleje, autobaterie, brzdové a převodové kapaliny, filtry a nemrznoucí směsi.
Patří sem všechny obaly od výše uvedených odpadů a také zářivky a akumulátory.

Elektroodpad:

Vysloužilé elektro zařízení patří do režimu zpětného odběru a můžete jej obvykle odevzdat v termínech ostatních sběrů (železný šrot, nebezpečný odpad a velkoobjemový odpad), věnujte však vždy pozornost aktuálním informacím k jednotlivým termínům sběru. V nutných případech (a po domluvě) jsme schopní od vás převzít elektroodpad i kdykoliv jindy v průběhu roku.

Pneumatiky:

Pneumatiky rovněž patří do režimu zpětného odběru a lze je odevzdat současně se sběrem nebezpečného odpadu. Zde je zaveden symbolický poplatek na zajištění odvozu pneumatik 20,- Kč/ks.

 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu