oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je sobota 20. července 2024, svátek má Ilja, zítra Vítězslav.
Obecní samospráva

Vážení spoluobčané  

Přidáno 10.03.2020 - Obecní samospráva

Vážení spoluobčané, přátelé!

Dnes více než jindy platí (řečeno s klasikem), že situace na bojišti se mění každým okamžikem. I bez koronaviru žijeme ve velice dynamické době plné novinek a každodenních změn. V současné době se svět potýká se šířícím se nebezpečím nakažlivého virového onemocnění. Většina z nás o něm zatím nic moc neví. Všichni, kdo prozatím onemocněli touto virózou v České republice, prodělávají podle oficiálního zpravodajství spíše její lehčí formu. Pravda, některé zprávy o těžkém průběhu nemoci z Itálie nebo Číny a narůstající počty těch, kteří chorobě podlehli, nás naplňují obavami. Nejvíce rizikovou skupinou jsou lidé starší (60+) anebo nemocní (cukrovka, vysoký tlak, choroby srdce).

Obracím se na vás všechny v našem malém společenství s výzvou k ZODPOVĚDNOSTI. Dodržujte prosím důsledně základní hygienická opatření pro období šíření respiračních chorob, doplněná o další aktuální doporučení odborníků. Bohužel, jakkoliv se nám to jeví nepříjemné, musíme respektovat i mimořádná opatření vlády ČR. K nim patří rovněž dočasné uzavření škol základních, středních a vysokých, ale i omezení týkající se veřejných akcí s účastí nad 100 lidí. Snad tím zmírníme nebezpečí šíření nákazy mezi naše blízké, kteří by mohli patřit do rizikové skupiny, za to to jistě stojí.

Druhou moji výzvu jsem již zde na obecním webu a fb psal a teď ji zopakuji - NEPODLÉHEJTE PANICE! Nepřidávejte se prosím k lidem, kteří ve strachu z hladu „čistí" regály obchodů a v míře větší než zdravé hromadí doma trvanlivé potraviny a další zboží. Dominový efekt těchto nálad mezi lidmi je snad horší než potenciální virová nákaza. Věřím, že na katastrofické scénáře, které jsou pravděpodobně zdrojem onoho panikaření, vůbec nedojde!

Přeji nám všem, abychom svá srdce a mysli opevnili (vírou v Boha, v racionální myšlení nebo v mix obojího, jak je komu libo) a vše zvládali co nejlépe. Ku dobru svému i ku dobru lidí, kteří nás obklopují.

Bořek Procházka, starosta

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu