oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Obecní samospráva

Křetín ve vysílání Českého rozhlasu Brno – 11.04.2014  

Přidáno 19.04.2014 - Obecní samospráva

Dne 11. dubna 2014 se naše obec zapojila do vysílání Českého rozhlasu Brno. Jednalo se o čtyři živé telefonické vstupy do vysílání, které posluchače této veřejnoprávní stanice pro jižní část Moravy pozvaly do krásného koutu našeho údolí řeky Křetínky a alespoň krátce je seznámily s naší obcí a s běžným životem v ní.


Nejprve brzy po šesté hodině ranní interpretovala paní redaktorka Hana Odryášová krátkou pověst „O vodníkovi na Křetínce pod Baštou".

Dopoledne pak v rámci pravidelného pořadu brněnského rozhlasu Apetýt měla na uchu „horký" telefon paní Mařenka Kotoulková z Křetína. Paní redaktorce a moderátorce pořadu Marcele Vandrové, ale i všem posluchačům prozradila netradiční recept na chlebový dort. Jak sama v rozhovoru řekla, je to vzpomínka na její maminku a tetičku, od kterých tento zajímavý recept získala. Chlebový dort vzbudil vskutku velký ohlas, o čemž svědčí i to, že byl během dopoledního vysílání na vyžádání posluchačů několikrát zopakován. Nenechte si ho ujít ani vy!

Krátce po poledních zprávách, když na „Brnu" začíná pořad písniček na přání „Morava, krásná zem", volala do Křetína tentokrát paní redaktorka Jiřina Ostrá. Místostarosta obce Ing. Bořek Procházka v několika minutách seznámil posluchače se spolky a dobrovolnými sdruženími, které v obci působí, a se společenskými, kulturními nebo sportovními akcemi v průběhu roku a pozval posluchače na blížící se Noc kostelů či naprosto aktuálně na úklid břehů přehrady Křetínky.

Poslední vstup do vysílání krátce po 17. hodině patřil starostovi obce, panu Ing. Janu Halatovi. Partnerkou v hovoru mu byla opět paní redaktorka Ostrá. Posluchači se mohli dozvědět o zajímavých zákoutích naší obce, o památkách a zajímavých stavbách i o historii. V závěru rozhovoru poděkoval pan starosta občanům Křetína za to, že o svou obec pomáhají pečovat a aktivně se účastní také společenského života v obci. Své poděkování vyjádřil písničkovým přáním věnovaným právě křetínským spoluobčanům.

Vysílání bylo pro všechny zúčastněné z Křetína zajisté naprosto novou zkušeností a neváhám napsat, že i pěkně adrenalinovou!!! Nicméně bych chtěl ocenit laskavý přístup zaměstnanců Českého rozhlasu Brno, všech, se kterými jsme se setkali při přípravě vstupů i při samotném vysílání. Děkujeme! Za báječnou příležitost seznámit prostřednictvím rozhlasových vln širokou posluchačskou veřejnost s naší obcí si dovolím za nás, za všechny Křetínské ze srdce poděkovat vedení brněnského rozhlasu!

Pro všechny, kteří nestihli živé vysílání, zde máme k dispozici záznam všech čtyř vstupů:

 01 Pověst O vodníkovi na Křetínce pod Baštou

 02 Recept z Křetína na chlebový dort

 03 Křetín - život v obci, spolky, kultura, sport

 04 Slovo starosty obce Křetín na závěr

Poděkování za laskavé poskytnutí audio záznamů posíláme opět do ČRo Brno! Upozornění: jedná se pouze o nahrávku mluveného slova, hudební doprovod nelze kvůli ochraně autorských interpretovat.

 

Bořek Procházka, admin

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu