oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Farnost Křetín

Farní den – 28.08.2016  

Přidáno 03.09.2016 - Farnost Křetín

28.08.2016 Farní den

Na farní zahradě ve Křetíně se v neděli 28.8.2016 od 14:00 konal za skvělého počasí "Farní den", kvůli kterému spojili síly dobrovolníci - organizátoři ze tří farností - Křetín, Bohuňov a Sulíkov. A ejhle, pod dohledem pana faráře z toho vzniklo velmi příjemné odpoledne, kde se sešlo celkem hodně lidí - dětí, rodičů i těch "déle mladých".

A co že se stalo náplní onoho dne? Byly vyhodnoceny "Prázdninové deníčky" (příloha Farních listů), kde měly děti splnit co nejvíce úkolů, velice netradičních. Často se musely zapojit i celé rodiny. Třeba při úkolu - Za jak dlouho ujedu já (+ můj rodič) na kole, na kolečkových bruslích a uběhnu vzdálenost od cedule konec Křetína k ceduli začátek Letovic. Někteří nadšenci dokonce jeli pro jistotu vícekrát, aby si vylepšili svůj osobní rekord. Dalším nevšedním úkolem bylo sehnat otisk co nejnetradičnějšího zvířete, stopa ptáka, sudokopytníka a šelmy. Na první pohled jednoduché, stačí jenom dostat se ke zvířeti. Opak je však pravdou. Víte kolik potu a námahy stálo přimět některé zvíře, třeba lamu, aby si stoupla nohou na papír? Všude jinde, ale na papír ne! Po takových úkolech jistě dětem zůstala celá řada úsměvných zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.

Dále se soutěžilo ostošest. Všechny zúčastněné děti dostaly kartičky, na nichž bylo 16 stanovišť (vše neseno v duchu výše zmiňovaných deníčků, např. Na statku, V lese, Farma U Lamáka, Na táboře, Na rozhledně, Na výletě, Geocaching ...), kde musely splnit úkol nebo odpovědět na otázku. Mezitím, co děti obcházely jednotlivá stanoviště, si dospělí mohli prohlédnout výstavu fotek z historie tří farností umístěnou na faře, mohli si také obejít některá zajímavá stanoviště - vystoupit na věž a obdivovat krásný výhled či si pohladit lamy, ... Nebo mohli jen tak posedět při živé hudbě a objednat si grilované maso, langoše, zákusky a něco k pití. Ani dospělí nepřišli zkrátka, ani oni se nevyhnuli soutěžení, to však mělo podobu vědomostního kvízu, který měli vyplnit - samozřejmě správně.

Po soutěžích vystoupila "Křetínská schola", která zazpívala několik písní. Také nesměl chybět místní kouzelník Lukáš, který svými triky a vtipným komentářem doslova "mistrovsky" rozesmál a pobavil celé publikum. Odpoledne pak pomyslně završila ukázka jízdy na jednokolce.

Za tuto zdařilou akci patří velký dík panu faráři, že ji navrhl a zorganizoval, křetínskému panu starostovi, že ji umožnil a jistil kulturním domem v případě nepříznivého počasí, místním hasičům za zapůjčení laviček, kunštátské farnosti za stan, dále všem těm organizátorům, kteří se jakkoli přičinili o hladký průběh odpoledne (výstava, soutěže, lamy, drůbež, občerstvení, ...), paní Vítkové za sponzorský dar v podobě minerálek a nakonec také těm, kteří přišli, protože bez nich by všechna ta práce kolem byla naprosto zbytečná.:-)

                                                                                                     Marcela Houdková, Sulíkov

Foto: Stanislav Švejcar, BohuňovXXXro


více článků z farnosti - klikněte sem...                                                       více fotogalerií je tady...

28.08.2016 Farní den 28.08.2016 Farní den

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu