oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, zítra Václav, Den české státnosti.
Farnost Křetín

Noc kostelů – 10.06.2016  

Přidáno 24.07.2016 - Farnost Křetín

Noc kostelů

Je pátek 10. června. Zvon na věži kostela vyzvání své Anděl Páně. Za krásného slunečního počasí přichází ke křetínskému kostelu hloučky lidí, rodiče s dětmi, pravidelní i nepravidelní návštěvníci bohoslužeb. Hned u kostela jsou děti zapojovány do hry, uvnitř se připravuje program, pohoštění a další jiná překvapení.Proč to vše. Koná se pátá Noc kostelů ve Křetíně. Přípravy programu se letos ujali mladí.

V 19. hodin začíná program v kostele. První bod programu je hudební dramatizace básnického díla Popelka nazaretská od Václav Renče. Texty básně, prokládané písněmi křetínské a rozsečské scholy provedli přítomné posluchače životem Panny Marie a jejího syna Ježíše. Za provedení tak náročného díla sklidili účinkující zasloužený potlesk.

Po malé občerstvovací přestávce, která byla pořadateli využita k technickým přípravám, jsme se přenesli do světa mládeže. Přesněji, do světových setkání mládeže se Svatým otcem. Začali jsme obrazem i slovem přenášet do jednotlivých míst setkání na Zemi. Prošli Evropou - Řím, Madrid, Kolín nad Rýnem, Čenstochová přes Severní a Jižní Ameriku až po dalekou východní Asii. K tomu nám zazněli i některé hymny světových setkání. Závěrem tohoto programu bylo pozvání mladých na letošní světové setkání mladých do polského Krakova.

Před dalším bodem programu - to je vystoupení letovské scholy - nás jáhen František Bačovský upozornil na probíhající Rok Božího milosrdenství. Připomněl nám, že i v našem kostele jsou místa Boží milosrdenství připomínající. Zvláště jedno unikátní - brána nebo oblouk Božího milosrdenství u oltáře svatého Kříže (Očistcový oltář).

Na závěr programu vystoupila letovská schola s písněmi, které rozehřálo mnohá srdce.

Jako tradičně i letos byl program Noci kostelů zakončen adorací se svátostným požehnáním nejen přítomným, ale i všem lidem ve farnosti.

 

                                                                                                                autor: farnost

 


více článků z farnosti - klikněte sem...  

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu