oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, zítra Václav, Den české státnosti.
Farnost Křetín

Noc kostelů v Křetíně počtvrté – 29.05.2015  

Přidáno 31.05.2015 - Farnost Křetín

29.05.2015 Noc kostelů, Křetín

V pátek 29. května 2015 se stejně jako na mnoha dalších místech u nás i v zahraničí konala v Křetíně ve svatém Jeronýmovi Noc kostelů. Bohatý program přilákal bezmála stovku návštěvníků.

Velkému zájmu se těšilo hned úvodní vystoupení letovického smíšeného sboru CANTAMUS pod vedením sbormistryně MgA. Renaty Fraisové, jež bylo pro Křetín velkou hudební událostí a pro všechny přítomné i milým pohlazením po duši!

Děti ze Sulíkova sehrály scénku napsanou na motivy knihy „Dávám všechno" od Eleny Sebíňové. Jedná se o životopis sestry Marie Anežky komtesy Františky Coudenhove-Honrichs z Kunštátu. Děti za svůj výkon sklidily naprosto zasloužený potlesk publika, mezi nímž se nacházela i samotná autorka knižní předlohy.

Sestra Františka Elena Sebíňová přijela do Křetína spolu s dalšími řádovými sestrami z Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova z Rajhradu, aby návštěvníky Noci kostelů seznámila s osobností Pavla hraběte Huyna, devátého biskupa brněnského (1904-1916) a pozdějšího třicátého arcibiskupa pražského (1916-1919). Počátky kněžské kariéry doktora Huyna jsou spjaty i s křetínským zámkem, kde v roce 1899 působil jako kaplan u rodiny Des Fours-Walderode.

Nabitý program Noci kostelů pokračoval, když pan doktor Alois Nebojsa svým poutavým vyprávěním provedl návštěvníky po Jeruzalémě a jeho svatých místech.

Kulturní program večera uzavíralo literárně - hudební pásmo „Dávám všechno a noc ve světlo se mi promění...", věnované opět doktoru Pavlu Huynovi. Hudební doprovod Bacz Bandu si rovněž zaslouží ocenění.

Tečkou za letošní Nocí kostelů v Křetíně byla večerní modlitba, adorace a požehnání bratra jáhna Františka Bačovského, hlavního organizátora večera. Jemu i všem ostatním, kteří přispěli k příjemným zážitkům z celé kulturní události, patří díky! 

                                                                                                                text a foto admin

 


více článků z farnosti - klikněte sem...                                                          více fotogalerií je tady...

29.05.2015 Noc kostelů, Křetín 29.05.2015 Noc kostelů, Křetín

 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu