oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, zítra Václav, Den české státnosti.
Farnost Křetín

Noc kostelů v Křetíně se i napodruhé vydařila – 24.05.2013  

Přidáno 24.06.2013 - Farnost Křetín


V pátek 24. května se křetínský farní kostel sv. Jeronýma opět po roce otevřel nejširší veřejnosti, a to v rámci mezinárodní akce „NOC KOSTELŮ". Od 18 hodin si mohli návštěvníci v klidu prohlédnout krásný interiér svatostánku, ale i vystoupat na věž a pokochat se pohledem na obec i její okolí téměř z ptačí perspektivy. Zasvěceného výkladu uvnitř kostela se na požádání každému dostalo od bratra jáhna RNDr. Aloise Nebojsy a o všechny, kdo nalezli odvahu k vystoupání na věž, se pro změnu ochotně postaral bratr jáhen Mgr. František Bačovský.

Venku zatím probíhaly za velké zájmu dětí nejrůznější soutěže. Byly zaměřeny na um i na rychlost a děti se dobře bavily. No uznejte, kdy jste naposledy vyhráli štafetový běh kolem kostela?
 

Jako hlavní večerní program byl v kostele připraven hudební pořad „Česká duchovní píseň". Jednalo se o historický průřez českou duchovní hudební tvorbou, od nejstaršího dochovaného chorálu „Hospodine, pomiluj ny" až po duchovní tvorbu Bedřicha Smetany. Průvodní slovo měl sám autor pořadu, RNDr. Nebojsa. Poutavé vyprávění autora u jednotlivých historických zastavení střídaly vždy skladby, o kterých se hovořilo, pečlivě nastudované a velmi působivě přednesené křetínskou farní scholou (alias Scholičkou) s varhanním doprovodem p. Františka Bačovského ml. Bylo to výborné a zásluhou autora i zpěváků se tak všem přítomným dostalo vynikajícího kulturního zážitku!

Večer ve svatém Jeronýmovi uzavřela adorace s požehnáním vlasti a farnosti, spojená s výstavem Nejsvětější svátosti. Necelou hodinku a půl před půlnocí se návštěvníci spokojeni a v míru rozešli do svých domovů.

Vivat všichni, kdo se přípravy a průběhu letošní Noci kostelů v Křetíně ochotně a s láskou ujali!

 

                                                          Pro farnost a za nadšené návštěvníky napsal a nafotil ... admin

 


více článků z farnosti - klikněte sem...                                                          více fotogalerií je tady

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu