oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, zítra Václav, Den české státnosti.
Farnost Křetín

Primiční mše svatá v Bohuňově – 24.09.2011  

Přidáno 25.09.2011 - Farnost Křetín

V sobotu 24. září 2011 přivítal svátečně naladěný Bohuňov až nezvyklé množství hostů z opravdu širokého okolí. Netroufám si odhadnout přesný počet, ale úplně přesně vím důvod, proč se do této malebné vísky na samém začátku Křetínské kotliny tolik lidí sjelo. Byla jím primice novokněze P. Petra Kalasa z Horního Poříčí. P. Petr Kalas přijal své kněžské svěcení v Brně přesně před týdnem 17.9. a mnozí z Vás jste se obřadu možná přímo zúčastnili. Jako místo, kde bude celebrovat svou první mši, si zvolil právě farní kostel sv. Jiljí v Bohuňově.
Bohuňovský chrám Páně je nádherně opravený a na slavnostní chvíle byl opravdu vzorně připravený. Ostatně i celý Bohuňov, kde přiložili ruku k dílu a vypomohli s organizací a přípravou náročné akce jak místní tak i sousedé z ostatních vsí bohuňovské farnosti a možná i odjinud.
Vnitřek kostela nemohl samozřejmě pojmout všechny hosty, ale průběh celé mše byl snímán kamerami a přenášen na velkoplošnou obrazovku, umístěnou spolu s připravenými lavicemi na boku budovy, a tak (i díky nádhernému slunečnému počasí) mohli průběh slavnosti sledovat opravdu všichni přítomní.
Po mši přijala většina hostí pozvání celebranta P. Kalasa na pohoštění, které bylo nachystáno na bohuňovském výletišti. A bylo vskutku bohaté a výborné. Mnozí na místě pohoštění rovněž využili možnosti osobního udělení novokněžského požehnání.
P. Kalas zcela oprávněně nešetřil díky všem, kteří se na přípravě slavnosti jakkoliv podíleli. Já si za všechny hosty dovolím také poděkovat za milé pozvání a popřát novoknězi na jeho nastoupené náročné pouti kněžské služby mnoho požehnání!

(...pro farnost Křetín napsal a několik momentek z průběhu slavnosti pořídil admin)


více článků z farnosti - klikněte sem...                                            více fotogalerií je tady...

 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu