oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je neděle 19. května 2024, svátek má Ivo, zítra Zbyšek.
Farnost Křetín

Poutní slavnost sv. Moniky a Augustina ve Vřesicích – 28.08.2011  

Přidáno 05.09.2011 - Farnost Křetín

           

Poslední srpnovou neděli se křetínští a sulíkovští farníci setkali na společné bohoslužbě u kaple sv. Moniky a Augustina ve Vřesicích. Noční deštivé a bouřící počasí naštěstí pominulo a poutní slavnost se tak mohla nerušeně odehrát pod širým nebem na prostranství před kapličkou.
Páter Zdeněk v průběhu mše vysvětil nové lavice, které byly do kaple pořízeny a na jejichž úhradu byla také určena sbírka vykonaná o bohoslužbě. Lavice jsou opravdu krásné, pohodlné a interiér kaple velmi obohacují. Jak mi sdělil pan Pivoňka, který se o vřesický sakrální klenot, jímž zdejší kaple bezesporu je, stará a pečuje o něj, autorem návrhu lavic je pan inženýr Opatřil z Vranova u Brna. Dále jsem se dozvěděl, že hodnota díla překračuje částku sto tísíc a lavice by pravděpodobně vůbec nemohly být do Vřesic pořízeny, nebýt ochoty a vstřícnosti jejich výrobce, stolaře pana Josefa Rozsívala z Třebětína, který věnoval materiál na výrobu lavic jako sponzorský dar. Snad mu za to můžeme za vřesické touto cestou ze srdce poděkovat!

 

                                                              Pro křetínskou farnost napsal admin.

foto: admin více článků z farnosti - klikněte sem...                                            více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu