oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Škola a školka

Voda kolem nás (lesní pedagogika v ZŠ) – 29.4.2013  

Přidáno 19.05.2013 - Škola a školka

Překrásné přírodní podmínky, v nichž se naše škola nachází, samy nabízejí možnost vzdělávání dětí přímo v přírodě. V uplynulých letech žáci naší školy absolvovali lesní pedagogiku se zaměřením na les.
V pondělí 29. 4. nás opět po čase navštívila Ing. Pavla Přikrylová, lesní pedagožka, a ve výukovém programu „Voda kolem nás" vedla děti k pochopení charakteristik toku vody, koloběhu vody na Zemi, k seznámení s životem pod hladinou i na březích vodotečí.
Program byl zahájen projekcí z dataprojektoru, děti shlédly film „Boj o vodu". Dozvěděly se například, že pro obyvatele Afriky je luxus, má-li k dispozici na den 4 l vody, zatímco obyvatel USA denně spotřebuje 600l. Po zajímavé hře „Povodeň" následoval přesun k rybníku na Dolní Poříčí. Na louce mezi rybníkem a zátokou přehrady jsme rozložili 3 pracoviště. Děti ve skupinách lovily cedníky z vody živočichy a pozorovaly je lupou, pak vypracovávaly „Zákony pro krále na ochranu vod".
Na dalším stanovišti prováděli pozorování lučních živočichů. Na výtvarném stanovišti pak vytvářeli vodní víly a lesní skřítky, do rámečků zpodobňovaly z přírodnin svůj svět. Práce nás natolik pohltila, že jsme skoro zapomněli na čas a plánovaný film na závěr už jsme opravdu nestihli. Užili jsme krásný jarní den v přírodě, žáci byli prací zaujati natolik, že opravdu nikdo nezlobil. Odměnou nám bylo seznámení s různými živočichy, například s pavouky, vodoměrkami, splešťulí blátivou a dalšími. Těšíme se na další netradiční vyučování.

web ZŠ a MŠ Křetín                                                                               Mgr. Ivana Pfefrová, ředitelka ZŠ

Foto: I. Pfefrová


více článků o škole a školce - klikněte sem...                                               více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu