oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je sobota 20. července 2024, svátek má Ilja, zítra Vítězslav.
Historie obce

Obecní symboly - znak a vlajka  

Přidáno 30.05.2009 - Historie obce

Novodobé obecní symboly - znak a vlajka - byly obci Křetín uděleny Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky dne 27. června 2001. Autorem návrhu symbolů je heraldik Ladislav Pokorný.
Volba hlavních heraldických figur obecního znaku - srdce kvetoucího třemi květy - byla inspirována obecní pečetí z roku 1695, kde se tento motiv objevuje umístěný v renesančním štítu. Zopakování stejného motivu i na dochovaném pečetidle obce Křetín z roku 1854 považujeme za doklad toho, že byla tato symbolika v minulosti obcí opravdu užívána. Moderním doplňkem současného znaku je modrá vlnitá pata (na vlajce zobrazena jako vlnitý pruh při dolním okraji), jež má symbolizovat řeku Křetínku a na ní vybudovanou údolní nádrž.

Popis znaku:
Ve zlatém štítě nad modrou vlnitou patou červené srdce kvetoucí třemi červenými květy na zeleném rozvětveném stonku, postranní pětilisté se zlatými středy, prostřední zvonkovitý vztyčený.

Popis vlajky:
Žlutý list s modrým zvlněným pruhem na dolním okraji širokým jednu desetinu šířky listu. Ve žlutém poli červené srdce kvetoucí třemi červenými květy na zeleném rozvětveném stonku, postranní pětilisté se žlutými středy, prostřední zvonkovitý vztyčený. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Znak a vlajka

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu