oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda, zítra Veronika.
Obecní úřad

INFORMACE K OPĚTOVNÉ MOŽNOSTI ODEVZDÁNÍ SBĚROVÉHO PAPÍRU PROSTŘEDNICTVÍM ZÁKLADNÍ ŠKOLY KŘETÍN  

Přidáno 20.02.2022 - Obecní úřad

Obec Křetín po dohodě s křetínskou základní školou obnoví možnost odevzdávání starého papíru do sběru prostřednictvím základní školy. Avšak systém bude fungovat trochu jinak, než jsme byli do loňského roku zvyklí. Od září 2021 totiž základní škola využívá čtyři školní šatny k jejich původnímu účelu, tedy k převlékaní a k přezouvání dětí, a na skladování starého papíru tam již nezbývá místo.

Sběr starého papíru u základní školy bude probíhat 3x ročně, a to přibližně na přelomu ledna/února, na přelomu května/června a na přelomu září/října. Na letošní rok jsou stanoveny dva termíny sběru, a to takto:

1) pondělí 23. května - neděle 29. května 2022
2) pondělí 3. října - neděle 9. října 2022

V uvedených termínech bude možné starý papír svázaný do balíčků, ukládat pod terasou na přední straně školní budovy č.p. 142. Začátkem následujícího týdne pak proběhne za účasti školních dětí odvoz papíru do sběrny. Mimo uvedené termíny starý papír ke škole prosím nepřivážejte!

Tato nabídka platí pro vás, kteří jste ochotní i za cenu nějaké té práce navíc třídit papír tímto kvalitnějším způsobem, a navíc tak pomoci škole k lepší výchově dětí ke třídění sběrných surovin. Finanční odměna ze sběrny bude určena samozřejmě na potřeby školy - a to v naší škole vždy znamená benefit přímo školním dětem.

Pokud vám naopak vyhovuje nový systém sběru do modrých popelnic, které máte všichni u sebe doma, nebo do modrých kontejnerů na sběrných hnízdech, můžete jej klidně a bez obav i nadále využívat. Kvůli obnovení sběru papíru u školy se tento systém modrých nádob určitě rušit nebude. I tento způsob odevzdávání starého papíru významně pomáhá obci dosahovat potřebnou vyšší míru třídění odpadů!

Vám všem, kdo se jakkoli zapojujete do třídění nejen papíru, ale vůbec odpadů v naší obci, upřímné díky!

 

Co vedlo k rozhodnutí o obnovení sběru starého papíru prostřednictvím ZŠ Křetín?

1. Především to byly dotazy vás, občanů, kteří se sběru starého papíru prostřednictvím školy v minulých létech aktivně účastnili, zda bude tato možnost i do budoucna zachována.

2. Věříme, že spolupráce žáků školy na nakládce sběru přispívá k výchově k zodpovědnému nakládání s druhotnými surovinami, a to navíc i zábavnou formou. Tento prvek edukace dětí bychom tedy chtěli také zachovat.

3. Starý papír odevzdaný touto formou má dle zkušeností zpracovatelských firem jako druhotná surovina vyšší kvalitu než papír ze svozů z modrých nádob a je lépe obchodovatelný.

4. Díky dlouholeté spolupráci se školou je sběrna ochotná zajistit odvoz tohoto papíru na své náklady (obec neplatí nic) a platba za odevzdaný papír je příspěvek pro školu.

5. V případě sběru prostřednictvím modrých nádob hradí obec náklady na svoz a likvidace papíru je za 0 Kč (pokud funguje trh druhotných surovin, jak má, a není problém s jejich odbytem).

 

 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu