oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, zítra Andrea.
Obecní úřad

Informace k registraci na očkování proti COVID-19 pro občany věkové kategorie 80 a více let  

Přidáno 14.01.2021 - Obecní úřad

Vážení spoluobčané,

sděluji vám bližší informace získané telefonickou konzultací s krajským úřadem Jihomoravského kraje.

V první řadě: očkování na COVID-19 je dobrovolné. Rozhodnutí o tom, zda očkování absolvujete či nikoliv, je zcela na vás.

Zájemci z řad seniorů 80+ se podle oficiálních informací mohou do systému registrovat již od pátku 15.1.2021. Doporučujeme vám, abyste požádali o pomoc s registrací někoho z vašich blízkých, kdo dobře ovládá práci s počítačem či s telefonem. S registrací vám rádi pomůžeme i my na obecním úřadě.

Při registraci budete zadávat vaše jméno, příjmení a věk. Dále budete potřebovat vaše telefonní číslo, občanský průkaz, rodné číslo, informaci o vaší zdravotní pojišťovně a patrně i jméno vašeho praktického lékaře. Připravte si proto příslušné průkazy a čísla. Dále můžete být dotázáni na váš zdravotní stav (nemoci, alergie na léky, reakce na předchozí očkování apod.).

Pokud máte dostupný internet v mobilu či na počítači, využijte k registraci nejlépe internetové stránky registrace.uzis.cz . V průběhu registrace vám na telefon přijde SMS zpráva s kódem, který budete muset zadat do registrační aplikace. Zajistěte si proto raději pomoc někoho, kdo si s tímto úkonem bez problémů poradí.

Pokud nemáte k dispozici internet, využijte možnost zavolání na bezplatné telefonní linky 1221 nebo 800 129 921. Asistentky na těchto linkách vám s registrací pomohou. V průběhu hovoru vám na telefon přijde SMS zpráva s kódem, který budete muset asistentce obratem sdělit - opět vám doporučujeme pomoc někoho, kdo si s takovouto prací s telefonem snadno poradí.

Registrace do systému neznamená, že půjdete na očkování hned. Na přidělení termínu se čeká. Informaci o termínu a místě očkování dostanete opět ve formě SMS zprávy na váš mobilní telefon. Očkovací místa v našem regionu ještě nejsou upřesněna. Lze očekávat, že možnost očkování bude v Boskovicích, ale tato informace zatím není potvrzena.

Pokud nemáte možnost požádat o pomoc s registrací na očkování proti COVID-19 kohokoliv z vašich blízkých, rádi vám s registrací pomůžeme na obecním úřadě. Prosíme pouze, domluvte se s námi dopředu na telefonních číslech 516 470 620 (kancelář OÚ) nebo 733 659 200 (starosta).

Ing. Bořek Procházka, starosta obce

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu