oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
Obecní úřad

Informace k povinnému čipování psů od roku 2020  

Přidáno 24.10.2019 - Obecní úřad

Vážení majitelé a chovatelé psů,

dle novely veterinárního zákona - zákon č. 302/2017 Sb. - bude od 1. ledna 2020 povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Štěňata musí být označena nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině. Výjimku budou mít pouze starší psi a to, pokud jsou označeni jasně čitelným tetováním, které bylo provedeno před 3. červencem 2011.

Od 1. ledna 2020 tedy očkování proti vzteklině nebude úředně platné u psa bez mikročipu - což může být problém, v případě, že Váš pes někoho pokouše.

Čipování představuje jednorázový úkon srovnatelný s injekční aplikací. Mikročip o délce cca 1 cm je sterilně aplikován pomocí jehly do podkoží zvířete. Aplikaci provádí k tomu oprávněný veterinární lékař. Majitel je povinen uvést číslo čipu v očkovacím průkazu - vezměte si průkaz s sebou. Za psa bez označení bude hrozit ve správním řízení uložení pokuty.

Mikročip, a tedy i konkrétního psa, lze následně zaregistrovat přes internet do databáze, např. na www.iftaregistr.cz nebo na www.narodniregistr.cz , ale i jinde. Na obou uvedených webech je registrace zdarma.

Zatoulané, řádně označené a evidované zvíře má podstatně větší naději, že se vrátí ke svému původnímu majiteli, než neoznačený pes. Další výhodou je snadnější vycestování se psem do zahraničí (ve většině evropských států již povinné čipování psů platí). Při odcizení psa se snáze prokáže jeho vlastnictví.

 

Nabízíme Vám možnost očipování Vašeho psa ve čtvrtek 31.10.2019 v době od 17 do 18 hodin na parkovišti před OÚ Křetín. Aplikaci čipu bude provádět MVDr. Voráč. Cena za očipování 1 psa (čip + aplikace) je 500 Kč. Očkovací průkaz si psa vezměte s sebou.

 

Povinné označování psů

 

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN




Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Portál krizového řízení JMK





Předpověď počasí



Užitečné odkazy :






coupona.com.ua











Napsat mail správci webu :




TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu