oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Myslivecké sdružení

Křetínská honitba provětrána! (Hon v Křetíně, 20.11.2010)  

Přidáno 21.11.2010 - Myslivecké sdružení

Rok se sešel s rokem a křetínský hon je opět za námi! Střelců se na slavnostním nástupu v sobotu 20. listopadu dopoledne shromáždilo půl kopy a jeden a ještě jedna střelkyně k tomu, honců přišel tucet plus dva a chlupatých čtyřnohých přátel bylo jako prstů na jedné ruce (kontrolní otázka: kolik že koho bylo?). Nevím, kdo dokázal zařídit, že vprostřed samých deštivých dnů zrovna v sobotu opanovalo oblohu hned od rána krásné podzimní slunko, ale bylo to tak!
Ač byla letos vynechána loňská první leč na Baště, i tak sestával hon opět z 5 lečí. Zahajovalo se tedy lečí na drobnou zvěř (především na bažantí kohouty) u bažantnice nad Benešovým žlíbkem. Po krátkém odpočinku a občerstvení u myslivecké chaty následovaly leče na zvěř škodnou (hlavně na lišku) a na zvěř černou (lončáky a selata): Klofáčova rovina, Stanička - Kozí hrb - Včelín, Doliny - Vápenice a závěrečná postupová leč na Obecní stráni.
Z fotogalerie je snad patrné, že autor článku a snímků pro letošek „změnil partu" a absolvoval hon nikoliv se střelci, ale s honci. Dobře mi tak, říkám si, stálo to však za to! Tímto bych chtěl všem honcům vyseknout poklonu za to, jakou odvádějí při lovu práci a jak zdolávají každý náročný až nebezpečný terén bez ohledu na všechno to houští, nízký porost či všudypřítomné maliní. Vzhledem k fotoaparátu, bimbajícímu mi občas divoce na krku, jsem se přesouval - pokud to šlo - stezkami trošku schůdnějšími, ale přesto jsem se konce leckteré náročnější leče nemohl málem dočkat.
Ač úlovek honu činilo 14 bažantích kohoutů a střeleny byly i dvě lišky, očekávání a vroucí přání zdejších myslivců - vyhnat z leče a ulovit divočáka - se ani letos nepodařilo naplnit.
Na závěr přijali účastníci, střelci i honci, pozvání vedoucího honu p. Antonína Švába na Poslední leč do Pohostinství Křetínka, kde mohli po náročném dni načerpat svých pozbytých sil vydatným a výtečným vývarem či gulášem a také si dopřát přípitek s přáteli (po dobu honu byla konzumace alkoholických nápojů jako obvykle vyloučena). A protože zdejší sdružení patří k těm, které ctí a udržují myslivecké tradice a zvyky, mohli být všichni přítomní mimo jiné i svědky vyhlášení Krále honu (stal se jím majitel přesné mušky a střelec obou ulovených lišek p. Jaroslav Minář) anebo slavnostního obřadu pasování dvou místních členů (p. Martina Holka a p. Davida Šustra) do řad lovců daňčí zvěře.

                                                                                                                  text a foto admin


více článků o myslivosti - klikněte sem...                                                  více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu