oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Myslivecké sdružení

Myslivecký den věnovaný dětem – 26.06.2010  

Přidáno 30.06.2010 - Myslivecké sdružení

Na rozdíl od loňska se spolupořadatelem letošního dětského dne krom mysliveckého sdružení stalo i ... sluníčko! (Loni se někde toulalo.) Bez pláštěnek a bez obav ze zmoknutí dorazilo na start dopolední vycházky na třicet dětí a ještě asi desítka dospělých. Trasa výletu vedla od Sokolovny nejprve k Farmě Křetín. U Farmy se děti mohly podívat na ovce, telátka, kůzle či koně (a pohladit si je) a od pana Bačovského se dozvědět různé zajímavosti o jejich chovu. Dále se výprava vydala na katastr obce Vranová, kde se konala zastávka u krmeliště a další u vranovské myslivecké chaty. Na obou místech se výletníkům dostalo výkladu myslivců. Svačina na všechny čekala ve Vřesicích na hřišti. Tuto občerstvovací zastávku si všichni náramně pochvalovali - mají to tam vřesičtí moc pěkné. Děti se vyřádily na atrakcích (houpačky, skluzavka, trampolína) a kluci - ale i holky - bez ohledu na věk se travnatým povrchem hřiště nechali zlákat k fotbalovému mači. Boj o míč a o gól byl lítý (ale v rámci fair play) - kam se na něj hrabou výkony leckterých „profíků" na právě probíhajícím MS! Ve Vřesicích bylo možno díky laskavosti paní Pivoňkové navštívit i zdejší kapličku, která je zasvěcená sv. Monice a Augustinovi. Kaplička je z roku 1998 a díky svému modernímu architektonickému řešení vytváří zajímavou dominantu obce. Zbývající trasa už směřovala přes vřesickou pískovnu k chatě křetínských myslivců.
Hned po spořádání opékaných špekáčků, párků a rohlíků se na chatě na Prkávce rozběhl soutěžní program. Všechny děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky a absolvovaly vědomostní kvíz. K překvapení všech, klukovské favority střelecké soutěže hravě strčila do kapsy malá Eliška Dočekalová. Otázky kvízu se týkaly lesní zvěře, poznávání keřů a stromů podle listů nebo i nových informací, které se děti dozvěděly během zastávek dopolední vycházky. Sladké odměny za správné odpovědi se dostalo úplně všem malým soutěžícím.
Součástí programu byla i přehlídka střelných zbraní, spojená s ukázkami lovecké střelby. V závěru si pak mohli vyzkoušet své střelecké štěstí i dospělí s malorážní puškou.
Rodiče mohli také využít nabídky pořadatelů zúčastnit se s dětmi až odpolední části Mysliveckého dne a někteří toho také využili, díky čemuž mohli být na Prkávce přivítány dvě nejmladší účastnice akce, osmiměsíční dvojčátka Leonka a Karolínka (ve stylovém - tedy zeleném - povoze).

O užitečnosti podobných akcí pro dnešní bezmála „kybernetickou" generaci dětí netřeba vůbec pochybovat a nezbývá mi, než tu opět za všechny poděkovat našim myslivcům za vynaložené prostředky a svůj volný čas, který nám přípravou a zajištěním sobotní akce věnovali. Za sponzorskou spoluúčast na akci patří velký dík i Dohlížecímu výboru Jednoty v Křetíně a firmě Letostav, spol. s r.o. No, a nakonec i tomu sluníčku...

(Fotky byly vysypány a přebrány z aparátů Elišky a admina.)


více článků o myslivosti - klikněte sem...                                                  více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu