oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf, zítra Milan.
Myslivecké sdružení

Lovu zdar ! (Hon v Křetíně, 21.11.2009)  

Přidáno 23.11.2009 - Myslivecké sdružení

Sezóna honů je tu, a tak se hlas trubky svolávající střelce a honce rozezněl v sobotu 21. listopadu 2009 i v Křetíně. Krom domácích myslivců a střelců z ostatních úseků Mysliveckého sdružení "Poříčí" se do Křetína sjeli i hosté z okolních revírů. Zaregistrována tak byla celá třicítka střelců a celkem 15 honců.
Hon v Křetíně sestával z pěti lečí. Zahajovalo se v prostoru Bašty a v parku pod ozdravovnou a následovala leč v Benešově žlíbku u bažantnice. Tyto úvodní části honu se odehrávaly v poměrně hustém mlhovém polštáři, který se toho rána válel v celém údolí Křetínky. Díky ostré střelbě s sebou hon bezpochyby vždy nese určité riziko úrazu či zranění, jež je však nutné eliminovat především disciplinovaným chováním jeho účastníků a vyloučením konzumace alkoholu v průběhu honu. V tomto ohledu nelze křetínským myslivcům absolutně nic vytknout. Obě křídla střelců zaujímala svá stanoviště podle pokynů vedoucího a honci poctivě odváděli svou náročnou práci, leckdy v téměř neprostupném a trnitém houští.
Jak se hon posouval do vyšších poloh na jižním úbočí křetínského údolí, mlha se postupně rozestupovala. Po krátkém občerstvení u myslivecké chaty na Prkávce pokračoval hon třetí lečí, na Klofáčově rovině, a poté asi nejnáročnější čtvrtou lečí v lokalitě na Staničkách, včetně Kozího hrbu a Včelína. Závěrečná leč pak proběhla na Dolinách a na Vápenici, ani při ní se však očekávaná černá zvěř v zatažené smyčce obou křídel střelců neobjevila. Poté, co bylo zvoláno naposledy „Hotovo!" a odtrouben konec leče, se všichni střelci i honci vydali údolím Žlebského potoka zpět do Křetína. Na prostranství před křetínskou Sokolovnou pak proběhl výřad a vedoucí provedl vyhodnocení honu. Letošní úlovek - pouze 23 bažantích kohoutů - byl pro mnohé lovce určitým zklamáním. Na černou zvěř se nepodařilo během celého honu vůbec narazit, zřejmě je díky relativně teplému počasí více rozptýlena po okolí.
Všichni zúčastnění pak rádi přijali pozvání k družnému posezení na "poslední leči" v místním pohostinství Křetínka.


více článků o myslivosti - klikněte sem...                                            více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu