oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Myslivecké sdružení

Ohlédnutí první: Dětský den s křetínskými myslivci – 22.06.2013  

Přidáno 06.01.2014 - Myslivecké sdružení

Ani letos nezapomněli při své bohaté a časové náročné činnosti křetínští myslivci na děti. Pro ně, ale i pro některé dospěláky je vycházka do přírody v okolí Křetína, spojená se zasvěceným výkladem o lesní moudrosti, ale i s návštěvou nejrůznějších zajímavých míst či vyprávěním historek stále atraktivní. Na startu vycházky se tak i letos sešly nejméně tři desítky účastníků. A jistě nikdo z nich nemusel litovat, zážitků bylo opravdu ažaž.
Jistě neobvyklý pohled se všem naskytnul u tzv. „liščího hradu". Se zatajeným dechem děti naslouchaly vyprávění o Síčském Kubovi - bodejť by ne, když je výprava zavedla právě až ke Kubově skále, kde se všichni mohli také vyfotit. Občerstvovací zastávka byla naplánována v Ústupu na Farmě u Lamáka. Jak už název napovídá, chovají se zde mimo jiné i lamy. Ty si mohly děti povodit na překážkové dráze. Ale odvážnější děti (takže všechny) si vyzkoušely i pohled na svět z koňského hřbetu. Hlazení přísně povoleno bylo i v případě obou přítomných pejsků a to jsem ještě málem zapomněl na zdomácnělou srnčí slečnu. Za vřelé přijetí na jejich farmě patří manželům Okáčovým velký dík.
Cestou z Ústupu přes vrch Špilberk (nejvyšší bod v okolí Křetína - 654 m n.m.) došlo i na ukázku střelby na asfaltové holuby. Cíl výpravy byl navýsost tradiční - myslivecká chata na Prkávce. Všem už kručelo v břiše a grilované klobásy i rohlíky přišly opravdu v pravý čas. Po řádném posilnění se děti s elánem vrhly do střelecké soutěže, ale dobře se zhostily i vědomostní soutěže družstev.
Jako jeden z účastníků akce si dovoluji i za ostatní vyslovit křetínským myslivcům uznání za perfektní organizaci dětského dne a poděkovat jim za jejich volný čas, který nám i tentokrát ochotně věnovali. Za sponzorskou podporu děkujeme Dohlížecímu výboru Jednoty v Křetíně!

                                                                            pro Myslivecké sružení Poříčí-Křetín napsal ... adminLaughing

 


více článků o myslivosti - klikněte sem...                                                  více fotogalerií je tady...

22.06.2013 - fotogalerie č. 1 22.06.2013 - fotogalerie č. 1 (foto admin)

22.06.2013 - fotogalerie č. 1 22.06.2013 - fotogalerie č. 2 (foto Eliška Dočekalová)

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu