oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Myslivecké sdružení

Den s křetínskými myslivci – sobota 23.06.2012  

Přidáno 13.07.2012 - Myslivecké sdružení

Myslivecký den určený dětem i jejich rodičům uspořádali členové křetínského úseku Mysliveckého sdružení „Poříčí" - Křetín v sobotu 23.06.2012. Trasa výletu po okolí naší obce byla naplánována po několika letech opět přes Bůček směrem k Ústupu a Veselce. Občerstvovací zastávka proběhla na rozhledně na Zelenkově kopci a poté kroky účastníků zamířily na nejvyšší vrch v okolí Křetína - Špilberk (654 m n.m.). Zde na výletníky čekala jednak ukázka střelby na asfaltové holuby, kterou měli připravenou myslivci ze sousedního sdružení z Ústupu, a pro odvážné zájemce také projížďka na koni pod vedením paní Pecinové ze Sulíkova. Program letošní vycházky byl opravdu náročný, a tak po prohlídce památníčku dávné tragické události na lokalitě zvané Včelín využili někteří turisté nabídku pořadatelů na překonání posledního úseku trasy vozem.
Na závěrečnou část programu se všichni sešli na myslivecké chatě na Prkávce. Děti zde ve skupinkách soutěžily ve vědomostním kvízu na téma přírody, lesa a myslivosti a předvedly tak, co si zapamatovaly z výkladu myslivců během cesty. Své síly změřily i v tradiční střelbě na terč ze vzduchové pušky a kupodivu - v této „mužské" disciplíně byly úspěšnější dívky než chlapci.
Pozvánku na letošní vycházku v rámci Mysliveckého dne přijalo na šest desítek účastníků - dětí z Křetína a okolí i jejich rodičů. Tento počet, dokládající zájem o krásnou přírodu našeho kraje, byl pro pořádající myslivce více než potěšitelný. A vzhledem k bohatému programu, občerstvení a hodnotným cenám v soutěžích byla spokojenost jistě oboustranná! Děkujeme myslivcům za čas věnovaný přípravě a uskutečnění akce! A dík organizátorů směřuje pro změnu ke spolusponzorům akce - Dohlížecímu výboru Jednoty v Křetíně a obci Křetín. Příští rok opět nashledanou!

                                                                                            ...pro myslivecké sdružení napsal admin.

Fotky z akce: Eliška Dočekalová, Michal Šustr a admin


více článků o myslivosti - klikněte sem...                                                  více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu