oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf, zítra Milan.
Dobrovolní hasiči

SDH Křetín: Oslavy 130. výročí založení sboru – 25.06.2016  

Přidáno 31.07.2016 - Dobrovolní hasiči

25.06.2016 SDH: OSlavy 130. výročí

Na letošní rok připadá významné a pěkné kulaté, už sto třicáté výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Křetíně. O události a o chystaných oslavách informoval s předstihem i regionální tisk.

Vlastním oslavám, naplánovaným na konec června, předcházelo již o necelý měsíc dřív slavnostní znovuotevření zrekonstruované hasičské zbrojnice. Konalo se za účasti veřejnosti v neděli 29. května 2016. Spojeno bylo i s žehnáním, které obnovené základně křetínských hasičů udělil křetínský farář otec Michal. Slavnostního stříhání pásky se pak kromě starosty obce Ing. Jana Halaty a starosty hasičů p. Petera Turka ujal i p. Miroslav Holas, jehož stavební společnost HOLAS CZ se na rekonstrukci zbrojnice významně podílela.

Dnem „D" hasičského sboru v Křetíně pak byla sobota 25. června 2016 a oslavy uspořádané SDH Křetín, s finanční a technickou podporou obce Křetín. Místem konání bylo opět veřejné prostranství v centru obce před kulturním domem. Návštěvníci si na místě mohli prohlédnout historickou požární techniku a uvnitř kulturního domu připravili hasiči velmi zajímavou výstavu fotografií a dokumentů z historie sboru. Po slavnostním zahájení akce ve 14 hodin toho pak bylo k vidění ještě více. O odpolední kulturní program se postaraly jednak paní učitelky Jarmila Levá a Lenka Benešová s dětmi z křetínské mateřinky a poté mažoretky (děvčata z křetínské ZŠ) pod vedením paní učitelky Moniky Ošlejškové z letovické ZUŠ. Požární útok pak s vervou a obdivuhodnou energií předvedli zástupci nejmladší hasičské generace z SDH Prostřední Poříčí. Nechyběly ani ukázky ze skutečné hasičské praxe - hašení nádoby s hořící olejem (něco prevence pro hospodyňky) a profesionální zásah hasičů z Olešnice při požáru vozidla, včetně vyproštění osoby. Odpolední program byl zakončen slavnostním vyznamenáním členů SDH Křetín a slavnostních hostů.

Oslavy tím však samozřejmě nekončily, ale naopak pokračovaly i v podvečer a až do pozdních nočních hodin taneční zábavou skupiny Los Cabbanos z Vřesic.

Pro návštěvníky akce bylo připraveno bohaté občerstvení - a v horkém letním dni bylo hlavně tekutého osvěžení všem opravdu třeba!

Nutno dodat, že kromě příjemných vzpomínek na společně prožité slavnostní, ale i neoficiální chvíle dobré sousedské zábavy, nám zbydou i hmatatelné památky. Hasiči si pro návštěvníky totiž připravili upomínkové předměty - propisky, butony. Výborným počinem však bylo především vydání brožurky „130 let založení Sboru dobrovolných ve Křetíně", která v textové i obrazové formě (výběr fotografií) shrnuje bohatou historii sboru. Hasičům a zejména autorskému týmu brožurky velké díky!

Ale to se sluší jistě vyslovit všem, kteří se na organizaci a průběhu oslav podíleli.

                                                                                           text a foto: adminXXXpro


více článků o dobrovolných hasičích - klikněte sem...                                     více fotogalerií je tady...

29.05.2016 SDH: Žehnání a znovuotevření hasičské zbrojnice 29.05.2016 SDH: Žehnání a znovuotevření hasičské zbrojnice

25.06.2016 SDH: Oslavy 130. výročí založení sboru 25.06.2016 SDH: Oslavy 130. výročí založení sboru

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu