oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf, zítra Milan.
Dobrovolní hasiči

Hasiči poznávali Znojmo a okolí – 18.05.2013  

Přidáno 26.05.2013 - Dobrovolní hasiči

V sobotu 18. května se uskutečnil zájezd křetínských a lazinovských členů SDH a jejich rodinných příslušníků. V letošním roce objevovali a prozkoumávali Znojmo a jeho okolí.
První zastávkou byla farma ve Velkém Karlově, zabývající se chovem krokodýlů nilských. Na vlastní oči jsme měli možnost shlédnout sedmi a devítileté krokodýly, přičemž největší měl délku přes 3 m.
Poté jsme se vydali do Znojma, druhého největšího města Jihomoravského kraje, které leží na břehu řeky Dyje. Zde jsme nejdříve navštívili znojemské podzemí, důkladný systém chodeb, který má téměř 30 km a 4 patra. My jsme prošli úsek dlouhý asi 2 km, přičemž jsme dávali v tomto skvostném bludišti pozor na umrlce, skřítky, netopýry a duchy.
Další zastávkou, kde si na své přišli zejména pánové, bylo Muzeum motorismu. Zde je umístěna expozice historických automobilů, motocyklů i bicyklů výhradně české produkce, přičemž celkovou atmosféru doby podtrhují doplňující exponáty týkající se motorismu - benzínové a olejové výdejní stojany, sbírka heverů a olejniček, zapalovacích svíček apod.
V podvečer jsme měli možnost, díky okružní jízdě turistickým vyhlídkovým vláčkem, odhalit nejzajímavější části historického města. Cesta vedla středověkými uličkami i náměstími, obdivovali jsme významné památky a zajímavé pohledy. Odhalili jsme i tajemství Louckého kláštera, kde vyhlídková trasa končila.
Ke spokojenosti účastníků zájezdu kromě zajímavého programu jistě přispělo i pěkné počasí a dobrá nálada. Již nyní se těšíme na příští rok.

                                                                                                                 Alena Doskočilová

Fotky: E. Dočekalová


více článků o dobrovolných hasičích - klikněte sem...                                     více fotogalerií je tady...

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu