oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René, zítra Zina.
Škola a školka

35 let MATEŘSKÉ ŠKOLY VE KŘETÍNĚ  

Přidáno 08.10.2017 - Škola a školka

K novým předškolním zařízením, která byla uvedena do provozu v roce 1982, patřila i mateřská škola v obci Křetín.
Nová budova začala sloužit rodičům a jejich dětem od 8. října 1982. MŠ byla dvoutřídní a zapsáno bylo 54 dětí. Ředitelkou se stala paní Věra Loubalová, učitelkami Alice Novotná, Milada Matušková, Lenka Benešová, provozními zaměstnanci paní Marie Doskočilová, Marie Klofáčová, Dana Egerová a Emil Pok.
Protože však postupně klesal počet dětí, stala se v roce 1988 MŠ školkou jednotřídní s počtem 31dětí. Jako ředitelka zde pracovala paní Věra Loubalová a jako učitelka Alice Novotná, později Lenka Benešová. Z provozních zaměstnanců se o chod zařízení starali topič Jan Flok, školnice paní Marie Zedníková a paní kuchařka Zdeňka Janků. Postupně probíhaly změny zaměstnanců. V roce 1991 pak odešla paní ředitelka Věra Loubalová a na její místo nastoupila paní Jarmila Levá.
V roce 1994 se mateřská škola přestěhovala do rekonstruované budovy ZŠ, Křetín č. p. 55 a původní budova MŠ byla přestavěna na základní školu.
Nová školka připomínala malý zámeček a byla obklopena velkou zahradou. Nebyla zde však kuchyně, stravování zajišťovala a dosud zajišťuje základní škola.

V prosinci r. 2002 došlo ke spojení ZŠ a MŠ Křetín pod jeden právní subjekt a ředitelkou se stala Mgr. Ivana Pfefrová.
Mateřská škola dostala také svoje jméno - „Duhová kulička."
V roce 2008 odešla do důchodu paní Marie Zedníková a na místo školnice byla přijata paní Jitka Tušlová. Obědy a svačiny vozila do MŠ ze základní školy paní Jana Bačovská.
V roce 2013 proběhla v mateřské škole rozsáhlá rekonstrukce. Bylo opraveno a nově obloženo sociální zařízení pro děti a uskutečnily se úpravy jídelny a výdejny stravy. Současně byla provedena plynofikace budovy. A to ještě nebylo všechno. Ve školce bylo zabudováno zařízení na odvlhčení zdiva a byla vyměněna okna. Děti i zaměstnanci se těšili z příjemného prostředí a vážili si spolupráce se zřizovatelem a vedením školy. Poděkování patřilo i některým maminkám, které přiložily ruku k dílu při úklidových pracích.
Postupné opravy pokračovaly v roce 2014/2015, kdy byla pozornost zaměřena na školní zahradu. Některé původní prvky již byly zastaralé a neodpovídaly normám EU. Nově byly zabudované řetízkové houpačky, pružinová houpadla, dřevěná sestava se skluzavkou, lavičky a altán, který mohou využívat
i děti ze ZŠ jako učebnu v přírodě.
Vedle rekonstrukcí byla také školka modernizována. Stejně jako žáci ve škole získala pro vzdělávání dětí interaktivní tabuli.
V roce 2016 se uskutečnily další opravné práce v interiéru budovy. Byla provedena oprava zdí a nová výmalba ve třídě, v chodbě a šatně. Byla ořezána podlaha po celém obvodu herny, zbroušena a nově nalakována.
Do předčasného důchodu odešla pomocná kuchařka paní Jana Bačovská a na její místo nastoupila paní Hana Zelinková.

V červnu 2017 odešla do předčasného důchodu vedoucí učitelka paní Jarmila Levá. O děti se od září 2017 starají paní učitelky Lenka Benešová, Marcela Floková, DiS, školnice Jitka Tušlová a pro letošní školní rok i asistentka Romana Tichá.
Ve školce je zapsáno v současné době 24 dětí + 1 od března.
Je v plánu dokončení rekonstrukce zahrady u mateřské školy a úprava parkoviště před školkou.
Další podrobnosti o činnostech, vzdělávání a fotodokumentaci je možné prohlédnout na www.zsmskretin.cz , nebo mohou spoluobčané či bývalí žáci školku navštívit ve dnech 9. - 11.10.2017 v odpoledních hodinách od 14,15hodin do 16hodin. Všechny rádi přivítají zaměstnanci školky.

web ZŠ a MŠ Křetín                                                                                      Lenka Benešová, vedoucí učitelka MŠ

 


Alespoň pár fotografických vzpomínek z archívu obce Křetín na výstavbu školky (dnešní budovy školy č.p. 142) v akci "Z"...

výstavba školky

výstavba školky

výstavba školky

výstavba školky

výstavba školky

výstavba školky

 

Křetínská školka sídlí od r. 1994 v budově č.p. 55...

Mateřská škola Křetín

Mateřská škola Křetín

 

Vnitřní prostory školky po rekonstrukci v r. 2013...

Mateřská škola Křetín

Mateřská škola Křetín

Mateřská škola Křetín

 

...a její tehdejší osazenstvo :) (září 2013)

Mateřská škola Křetín

 

Na závěr aktuální snímek ze září 2017.

Mateřská škola Křetín

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Kalendář svozů odpadu

Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu