oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
Škola a školka

MŠ Křetín: Výlet předškoláků do Boskovic - 03.06.2015  

Přidáno 19.06.2015 - Škola a školka

Výlet předškoláků do Boskovic - 03.06.2015

I když už jsme se v květnu slavnostně rozloučili s našimi předškoláky, pořád nám vrtalo hlavou, co ještě pro ně připravit, aby měli na školku pěkné vzpomínky. Pak paní učitelka Lenka Benešová navrhla, abychom si s nimi udělaly výlet... Kam? Třeba na zámek do Boskovic, kde probíhají dětské kostýmované prohlídky a výstava kostýmů z pohádky Arabela se vrací. Paní ředitelka s návrhem souhlasila a tak jsme se 3. června my dvě vydaly se 6 předškoláky (1 byl nemocný-škoda) linkovým autobusem již o půl osmé do Boskovic. Po cestě, kterou jsme perfektně zvládli, jsme si na náměstí dali svačinky a pak jsme zamířili do cukrárny, kde prodávají úplně fantastickou točenou zmrzlinu. Po jejím slízání jsme se odebrali k zámku. Na prohlídku jsme byli objednaní v 10,15 hodin a když udeřila tato hodina, ujal se nás pan rádce a provedl nás částí zámku, kde se děti zapojovaly do různých úkolů a hádanek. Asi v polovině prohlídky nás pozdravila krásná princezna v bílých šatech a ta pak s námi prohlídku i dokončila. Pak už jsme museli do zámecké zahrady, kde čekali zbrojnoši a děti si zde mohli zastřílet z luku nebo kuše a podívat se jak se v dávných dobách bojovalo.

Po skončení tohoto programu jsme si prošli zámecký park, kde na děti „pršel" vodotrysk, a snědli jsme si zde ve stínu zbytek jídla, které nám zbylo v batůžku, a pořádně jsme se napili, protože sluníčko bylo opravdu usměvavé a den krásný, bez mráčku.

Protože byl ještě čas, nakoupili jsme si něco na mls a zavítali jsme do hračkárny, kde si děti koupily drobné dárečky. Potom už jsme se ve 13 hodin opět vydali linkovým autobusem do Křetína. O půl 3 jsme byli ve školce a tam jsme si teprve snědli oběd, který nám připravila hodná paní kuchařka.

Takže: sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu. Bylo to perfektní a my s paní učitelkou doufáme, že budou děti na tento zážitek dlouho vzpomínat.
A ještě něco...celou akci jsme dětem uhradili z peněz, které jsme vydělali na jarmarku, takže i tato akce je k užitku jen a jen dětí.

 

web ZŠ a MŠ Křetín                                                                                       Jarmila Levá, vedoucí učitelka MŠ

Foto: školka


více článků o škole a školce - klikněte sem...                                               více fotogalerií je tady...

Výlet předškoláků do Boskovic - 03.06.2015 Výlet předškoláků do Boskovic - 03.06.2015

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu