oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
Škola a školka

MŠ Křetín: Návštěva partnerské mateřské školy v Krasové – 20.05.2015  

Přidáno 26.05.2015 - Škola a školka

MŠ na návštěvě v Krasové - 20.05.2015

V roce 2012 jsme uzavřeli partnerskou smlouvu se Základní a Mateřskou školou v Ostrově u Macochy. Domluvili jsme se s jedním pracovištěm uvedené školy - mateřskou školkou v Krasové, že v rámci spolupráce se budeme navštěvovat. Děti z Moravského krasu už u nás byly, a tak jsme se letos pro změnu s dětmi od Křetínky vydali na návštěvu my k nim Smile.
20. května ráno v 8 hodin jsme nastoupili do autobusu směr Krasová. V 9 hodin jsme vystupovali v Krasové u mateřské školy. Pršelo, ale nám to vůbec nevadilo...Budeme přece schovaní...Ve školce se nám dostalo velmi milého přijetí za strany zaměstnanců i dětí a moc se nám tam líbilo. Útulné prostředí, krásná školní zahrada, milé paní učitelky a hlavně jiné hračky. Děti byly při hře hodné a my jsme si zatím mohly vyměnit zkušenosti z letité práce s dětmi.
Nedaleko od místa naší návštěvy se nachází jeskyně Balcarka, která se pyšní nejkrásnější krápníkovou výzdobou v Moravském krasu. To by bylo, abychom ji nenavštívili, když už jsme tady! A tak jsme nasedli do autobusu a hodný pan řidič nás tam za 5 minut dovezl.
V Balcarce se nás ujala moc milá paní průvodkyně a provedla nás opravdovou nádherou. Člověk si říká, jak toto mohla příroda vytvořit? Však to také trvalo několik staletí... Člověku se až tají dech... Museli jsme zdolat 333 schodů nahoru a dolů, tunely a úzké chodbičky, ale v pohodě jsme to vše zvládli. A hlavně - zase jsme byli schovaní, protože venku stále pršelo.
Ačkoliv pršelo skoro celý den, byl pro nás tento den neobvyklý a plný zážitků. Na podzim se přijede podívat mateřská škola z Krasové zase k nám do Křetína a na naši krásnou, ale trochu jinou, přírodu a školku. Už se moc těšíme!

web ZŠ a MŠ Křetín                                                                                       Jarmila Levá, vedoucí učitelka MŠ

Foto: školka


více článků o škole a školce - klikněte sem...                                               více fotogalerií je tady...

Školka byla na návštěvě v Krasové - 20.5.2015 Školka byla na návštěvě v Krasové - 20.5.2015

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu