oficiální stránky www.kretin.eu
Dnes je neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
Škola a školka

I letos jsme vyrazili na úklid břehů Křetínky – 18.04.2015  

Přidáno 20.04.2015 - Škola a školka

Úklid břehů přehrady Křetínky (ZŠ) - 18.04.2015

Počasí v sobotu ráno se netvářilo právě přívětivě. A to byl asi ten hlavní důvod výrazně slabší účasti na sběru odpadků na březích přehrady Křetínky. Z minulých let si pamatujeme i čtyři desítky „sběračů", letos se u naší školy nesešla ani polovina! (Ale jak jsme se dozvěděli později, bylo to tak i na ostatních úsecích.)
Počasí si námi opravdu pohrávalo a chvilku to vypadalo, že bude nakonec docela pěkný slunečný den. Spojení příjemného s užitečným je opravdu ideální, takže při krásné vycházce jsme alespoň trošku pomohli přírodě od zátěže z igelitů, papíru, skla, petek, nedopalků a plechu... Dobrá zpráva je, že odpadků bylo výrazně méně než v minulých letech. A jak můžete vidět na fotkách, příroda na nás i za tu malou pomoc pěkně šibalsky mrkala, jakože jaro už je opravdu tady! A koho snad neokouzlily stromy v rozpuku či už v květu, žabí vajíčka, rozkvetlé sedmikrásky, petrklíče, podběly či sasanky, ten se mohl pokochat alespoň nezvyklým žlutým „doutníkem", který nás svým nenadálým příjezdem překvapil hned pod Křetínem. I v oslabené sestavě jsme zvládli projít obvyklý úsek od Chrástky podél přehrady a rybníka k autobusové zastávce na Dolním Poříčí, ale i podél silnice od rybníka k mostku u hřiště Pod lipami.
Ještě dopoledne se opět ochladilo, a tak i na fotkách ze závěrečného setkání a občerstvení v Lazinově je vidět, jak málo lidí se nedalo letošním „aprílovým" počasím odradit. Za sebe i za paní ředitelku Ivanu Pfefrovou děkuji všem dětem, které se opět po roce společně vydali přírodě na pomoc: z křetínské školy Natálce, Ladíkovi, Vojtovi, Tomovi, Štěpánovi a oběma Ondrům, z letovské základky pak Jolče, Terezce, Michalovi, Honzovi, Pepovi, Martinovi a Šimonovi!

web ZŠ a MŠ Křetín                                                               pro školu Bořek Procházka, admin a místostarosta

Foto: admin


více článků o škole a školce - klikněte sem...                                               více fotogalerií je tady...

Úklid břehů přehrady Křetínky (ZŠ) - 18.04.2015 Úklid břehů přehrady Křetínky (ZŠ) - 18.04.2015


Pozvánka:

Více fotek a článků o akcích školy a školky naleznete na webu www.zsmskretin.cz

Vyhledávání v článcích:
  


OBEC KŘETÍN
Kontaktní údaje:

Obecní úřad Křetín
Křetín 100
679 62
Česká republika

Tel.:
+420 516 470 620

E-mail:
obec@kretin.eu

Úřední hodiny:
Středa 16:00-18:00 hod

Kde nás najdete?
Křetín na www.mapy.cz


Portál krizového řízení JMK

Předpověď počasíUžitečné odkazy :


coupona.com.uaNapsat mail správci webu :
TOPlist


copyright © 2009 kretin.eu