Malá kopaná

Malá kopaná: SVOBODNÍ vs. ŽENATÍ - 12.09.2015

Přidáno 17.09.2015 - Malá kopaná

SVOBODNÍ - ŽENATÍ 2015

Zářijové sobotní odpoledne, dva nahecované týmy a emotivní fandové - to je již tradiční přátelské střetnutí svobodných a ženatých hráčů malé kopané u nás. Hned od začátku bylo jasné, že o výsledek půjdu až na prvním místě.

V týmu svobodných nastoupili Honza a Milan Hrozovi, Domin a Patrik Šustrovi, Dan Šimurda, Filip Bačovský, Michal Maresch, Petr Janků a Honza Alexa. Za tým ženáčů se rozhodli vzdorovat Vlasta Dočekal, Miloš Randula, Zdeněk Lepka, Libor Alexa, Honza Alexa st., Dalibor Tůma, Martin a Petr Holkovi, Pepa Prudil, Tomáš Surák a Miloš Novotný. Utkání rozhodoval v práci s barevnými kartičkami velmi zkušený a přísný sudí Robert Maresch.

Od úvodního hvizdu byla aktivita na straně svobodných. Ženatí zvolili hru s pevnou obranou a rychlými brejky. Svobodní se aktivní hrou ale i tak dostávali do množství šancí. Dlouhou dobu ženatí odolávali zásluhou Waika, který se zas a znovu vybičoval k parádním zákrokům. I přes dobrou obranu a skvělého gólmana měli kombinačně a rychlostně samozřejmě navrch svobodní. Jejich gólový účet otevřel nejmladší z nich a to Dan. Postupně se přidali i další a poločasové skóre bylo tuším 3:0 pro svobodné. Nutno ale doplnit, že ženatí několikrát zahrozili z brejků a svoje úsilí většinou zakončili nebezpečnou střelou. Ovšem skórovat se jim v prvním poločase nepovedlo.

Do druhého poločasu ženatí posílili ofenzívu o Tomáše a Dalibora, Zdenál vystřídal v bráně Waika, který zaslouženě odpočíval po velmi dobrém výkonu v první půli. Sice opět tempo hry většinou diktovali svobodní, ale ženatí se rozhodně nevzdali a předvedli statečný výkon, když byli daleko nebezpečnější než v prvním poločase. Několik dobrých šancí včetně penalty sice nevyužili, ale přeci jen se dočkali čestného úspěchu v gólovém podání Miloše Novotného. Svobodní také přidali nějaké góly a jejich účet, ale i celkový účet uzavřel opět nejmladší hráč na hřišti Dan. Konečné skóre, i když „!!! nebylo vůbec důležité !!!", bylo 8:1 pro svobodné.
Po utkání následovaly tradiční pokutové kopy, ve kterých lepší zakončení a pevnější nervy předvedli ženatí a po devíti sériích zvítězili 5:4.
Hlavní ale bylo, že se všichni bavili a užili si utkání. Poté jsme se zaslouženě osvěžili zlatavým mokem a posilnili steaky a makrelami z grilu. Při té příležitosti jsme i s fanoušky rozebrali utkání a užili si trochu srandy mezi přáteli kulatého nesmyslu.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za jejich výkony a samozřejmě společně s nimi děkujeme za podporu našim fanouškům, kteří vytvořili kvalitní atmosféru.