Dnes je pátek 27. září 2024, svátek má Jonáš, zítra Václav, Den české státnosti.
Fotogalerie

2. ročník závodů Křetínka Cup aneb dračí svátek na Křetínce potřetí – 24.-25.08.2012

Přidáno 25.09.2012 - Fotogalerie

Jistě to všichni znáte s těmi třemi mušketýry, kteří byli vlastně čtyři. Se závody dračích lodí na přehradě Křetínka se to má stejně: ačkoliv se letos konal teprve 2. ročník Křetínka Cupu, jelo se vlastně již potřetí.

Zájem posádek o start byl opět obrovský, přihlásilo se více než 50 týmů. I ve Křetíně se našlo mnoho těch, kteří kouzlu dračích lodí v posledních dvou letech podlehli, a poslední srpnový víkend si nenechali ujít příležitost být u toho. Mnozí přišli jako diváci, ale spoustu jich bylo možno spatřit, kterak hájí barvy různých posádek. Ve žluté se tradičně dostavil obecní tým Křetínská saň, který jen tak tak přežil nominační odliv něžné části posádky do nového čistě dámského klubu Dračice z pramice. Křetínské závodníky však bylo možno odhalit i na palubě spolu s posádkou TKP či s Letovickými kantory a to ještě předpokládám, že na někoho dalšího jsem určitě zapomněl.

Křetínská saň s kapitánem Honzou Alexou nastoupila do závodů v mírně omlazené sestavě a noví členové posádky byli po první rozjížďce řádně pasováni. Novinkou byla rovněž křídlová vlajka týmu (něžně přezdívaná „lízátko“), kterou posádka pořídila ze společné sbírky. Tato vlajka byla vztyčena již při pátečním tréningu u stanu Křetínské saně a budila pozornost kolemjdoucích.

Občerstvovací základnu pro posádku a její fanoušky tentokráte zajistili křetínští fotbalisté. V podstatě byla společná i pro tým Dračice z pramice. Ačkoliv to byly právě Dračice, které způsobily značný odliv dívčí základny Křetínské saně, žádná zášť se při závodech neprojevila, ba naopak – oba týmy se navzájem halasně povzbuzovaly.

Křetínská saň prošla závody na 200 m poměrně v pohodě. Ze třetího postupového místa v první rozjížďce a z prvního místa v následné rozjížďce semifinálové se dostala do velkého finále smíšených posádek o 1. místo. Zde však jen o dračí vous zůstala pod stupni vítězů, a to na čtvrtém místě. Pro Dračice z pramice byla naopak rozhodující finálová jízda žen (tj. posádek, kterým se naprosto dokonale podařilo vytěsnit mužský element z paluby lodi). V té byly holky nadmíru úspěšné a podařilo se jim urvat nečekané, ale zasloužené 1. místo ve své kategorii.

Mírné zklamání ze 4. místa na 200 m pak posádka Křetínské saně zahnala při závodu na 1000 m. Že patří tato disciplína k silným stránkám křetínských, dosvědčuje krásné třetí místo v celkovém hodnocení všech posádek kategorie FUN i HOBBY.

Co se týče počasí, tak na letošní závody s odřenýma ušima přeci jenom vyšlo. Po tréningu v pátek v podvečer se zvedl silný západní vítr, který přinesl déšť. V sobotu přes den bylo sice také spíše zataženo, ale naštěstí nepršelo. Na rozdíl od loňského roku nepršelo ještě ani při vyhlašování výsledků závodů na letovické hasičárně.

Díky patří všem, kteří se podíleli na letošních výborných sportovních výsledcích, a obci Křetín a všem našim fanouškům za podporu. Velké poděkování rovněž Honzovi Alexovi a všem, kteří připravovali zázemí týmu, zajišťovali občerstvení, obsluhovali anebo to večer pomáhali zase všechno sklízet!